Şair Dost
Yusuf ÇILDIR
yusufcildir@dostyusuf.com
  Ana Sayfa
  Ziyaretçi Defteri
  Biyografi
  Şiirler
  Atışmalar
  Tasavvuf şiirleri
  Güzellemeler
  Resimler
  Haberler
  Linkler
  Slaytlar
  Hicivler
  Muhammes
  Kaside
  e-posta
  Anket
  Üye Ol
  Haberler
  Site Haritası
Dost Yusuf ve Aşık Ensar Şahbazoğlu atışmaları-Altın Anı Türk Musiki Derneği'nden Bahar Konseri-Kültür Müdürlüğü'nde konser-Aşıklardan nasihatlar-Yusuf Çıldır ve Ensar Şahbazoğlu karşılıklı atışmalar...
Devam »
 

 

Kültür Müdürlüğü'nde konser

 


 

Kars'ta bir yıldır çalışmalarını sürdüren Türk Sanat Müziği Altın Ani Musiki Cemiyeti, ilk konserini Anneler Günü'nde verdi. 

Kars Defterdarlığı Muhasebe Müdürü Yusuf Çıldır'ın görevde bulunduğu 1.5 yıllık süre içerisinde musiki cemiyeti kurma hayali gerçekleşti. Türk Sanat Müziği dalında tecrübesi bulunanları biraraya getiren Çıldır, Vali Yardımcısı Muammer Balcı'nın da desteğiyle 3 kişiyle işe koyuldu. Kafkas Üniversitesi'nden veteriner hekim, öğretim üyesi, komiser, eczacı, memur, avukat, doktor, öğretmen ve öğrencilerden oluşan 26 kişilik koro hazır hale getirildi. Gül Ahmet Aytemiz Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Haydar Kılıç'ın orkestra şefliği yaptığı koroda, Haydar Keskin ve Sedat Sürmeli kemanda, Yusuf Çıldır udda, Ersin İsevay ise ritimde görev aldı. 

Altın Ani Musiki Cemiyeti adı verilen koro ilk konserini Kültür Müdürlüğü Şark Odası'nda verdi. Sadece koroda bulunanların eş ve çocuklarının katıldığı konserde Kars Defterdarı Osman Koçaş da hazır bulundu. Beğenilen eserlerin seslendirildiği Türk Sanat Müziği konseri, dinleyenleri büyüledi. Her biri kendi alanında uzman olan sanatçıların performansları ustaları aratmadı. 

Kültür Müdürü Kenan Bekis, bundan sonraki konserin Ani Harabeleri'nde verileceğini söyledi. Türk Sanat Müziği Altın Ani Musiki Cemiyeti Dernek Başkanı Yusuf Çıldır ise Türk Sanat Müziği'nin Kars'ta meyve vereceğine inandığını ve bu sebeple yola çıktığını belirterek; "İzmir'de Karşıyaka Türk Sanat Musikisi Korosu nasıl varsa Kars'ta da olsun istedik. Bizim koronun en güzel yanı ise eşli olması, hayli başarılı olması ve çocuklarla iç içe olmasıdır. Derneğin ismini Ani olarak koymamızın nedeni ise Kars'ı dünyaya tanıtan ve bizlerin bir vitrin olarak gördüğümüz Ani'nin ismini vermeyi uygun bulduk" dedi. 

Kars Defterdarlığı Muhasebe Müdürü Yusuf Çıldır'ın başkanlığını yaptığı derneğin yönetim kurulunda ise; Vali Yardımcısı Muammer Balcı, Kültür Müdürü Kenan Bekis, Müzik Öğretmeni Haydar Kılıç, Deniz Sevgen, Yalçın Dicle ve Haydar Keskin bulunuyor.

Yayın Tarihi : 14 Mayıs 2006 Pazar 12:21:00

Güncelleme :14 Mayıs 2006 Pazar 12:33:06
 


Saat/Tarih

Baglantılar
»Ozanlar
»Ölçek Gazetesi
»Haber Ölçek
»Politikars
»Musa ELİTAŞ
»Haber Ölçek -2

Hava durumu

Piyasalar

Anket

SİTEMİZİ NASIL BULDUNUZ ?


Bu Sayfayı Paylaş

Facebook Twitter MySpace Google
Daha Fazla...
Copyright© www.dostyusuf.com  İletişim : yusufcildir@dostyusuf.comBu websitesi webservis hosting paneli tarafindan olusturulmustur