Şair Dost
Yusuf ÇILDIR
yusufcildir@dostyusuf.com
  Ana Sayfa
  Ziyaretçi Defteri
  Biyografi
  Şiirler
  Atışmalar
  Tasavvuf şiirleri
  Güzellemeler
  Resimler
  Haberler
  Linkler
  Slaytlar
  Hicivler
  Muhammes
  Kaside
  e-posta
  Anket
  Üye Ol
  Haberler
  Site Haritası
Dost Yusuf ve Aşık Ensar Şahbazoğlu atışmaları-Altın Anı Türk Musiki Derneği'nden Bahar Konseri-Kültür Müdürlüğü'nde konser-Aşıklardan nasihatlar-Yusuf Çıldır ve Ensar Şahbazoğlu karşılıklı atışmalar...
Devam »

ÖZ GEÇMİŞİ;


     1952 yılında Sivas-Ulaş ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Sivas’ta tamamladı. Eskişehir İktisat Fakültesi ve Maliye Meslek Yüksek okulundan mezun oldu.1976 yılında Maliye Bakanlığı’nda Memur olarak göreve başladı. Kırşehir, Ankara, Kütahya, Adana, İzmir, Aydın, Denizli,Kars illerinde Muhasebe Müdürlüğü ve Malmüdürü olarak görev yaptı. Şiirleri yukarıdaki illere ait muhtelif dergi,gazete ve muhtelif antolojilerde (İmamoğlu, Yeni Söke Ekspres, Maraton, Sarı Zeybek, Ozan Ağacı, Çağrı, Hürsöz,Hizmet,Denizli,Ölçek,KarsHaber,Denge,Bora,Halk,SerhatKars Hüryurt, vb. gazeteler) yayınlandı.


      2003 yılında Söke Şairler, Yazarlar Derneği yayını olan Sarı Zeybek Edebiyat kültür, sanat ve turizm dergisinin düzenlemiş olduğu şiir yarışmasında Dost Yusuf mahlasıyla Denizli ili adına GÖZYAŞIM adlı şiiriyle ikincilik ödülü kazandı.


      Şairimiz Söke Şair ve Yazarlar Derneği, EGAYDER, Denizli Sanat Sevenler Derneği üyesi olup,Kars Defterdarlığı Muhasebe Müdürü görevinden sonra İstanbul Defterdarlığı Erenköy Gümrük Saymanlık Müdürü olarak atanmış olup halen bu görevi yürütmektedir.


      Türk Halk müziği,Türk sanat müziği ile amatörce ilgilenen şairimiz 1994 yılında İzmir’de Selçuk Altın Artemis Türk Mûsıkî Derneği ve korosunu, 2005 ylında Kars Altın Ani Mûsıkî Derneği ve Korosunu kurarak Türk Sanat Müziği’ne olan sevgisini yaşadığı çevresiyle paylaşmıştır.


     Evli ve Merve adında bir kızı olan şairimizin aynı zamanda araştırmacı yazar kimliği ile “Bilinmeyen Yönleriyle Pir Sultan Abdal” adlı yayımlanmış eseri bulunmaktadır.


       Hobileri; şiir,çocuk hikayeleri yazmak,saz, ud ,tambur çalmak ve beste yapmaktır. Besteleri başta Türk Halk Müziği Sanatçısı Selahattin Alpay olmak üzere bir çok sanatçı tarafından seslendirilmektedir.  

 

Saat/Tarih

Baglantılar
»Ozanlar
»Ölçek Gazetesi
»Haber Ölçek
»Politikars
»Musa ELİTAŞ
»Haber Ölçek -2

Hava durumu

Piyasalar

Anket

SİTEMİZİ NASIL BULDUNUZ ?


Bu Sayfayı Paylaş

Facebook Twitter MySpace Google
Daha Fazla...
Copyright© www.dostyusuf.com  İletişim : yusufcildir@dostyusuf.comBu websitesi webservis hosting paneli tarafindan olusturulmustur